Az interaktív filmes kiállításon a látogató megismerheti a filmkészítés fejlődésének legfontosabb állomásait, legérdekesebb technikáit, az egyszerű fizikai törvényszerűségeken alapuló optikai csalódásoktól a filmbeli zörejek készítésének bonyolult művészetén át a digitális utómunka komplex folyamatáig.
A látványosan kialakított kiállítási területen, helyet kaptak különböző régi technikai csodák, filmkamerák és mozigépek, jelmezek és egy videotechnikai „találmány” a GreenBox szemléltetése is. Ezt a ma is gyakran alkalmazott elektromos trükköt valós alkalmazásban próbálhatja ki a látogató, és személyesen tapasztalhatja, hogyan működik a képernyőn sokszor megcsodált trükk, ahol a zöld háttér előtt felvett élőképet egy korábban felvett mozgóképpel elektromosan összemontírozva komplex képi hatást érnek el. Ezt az egyik leggyakrabban alkalmazott GreenBox technikát a Korda Filmparkban egy 5x5 m-es L-alakú, 4 m magas helyszínen, beállított motorkerékpárral illusztrálják. A bemutató rendkívül látványos, egyben mosolyogtató is, hiszen esetünkben egy új tervezésű kiállított Danuvia motorra ülhet fel a vállalkozó szellemű vendég, akit a monitoron úgy láthat a többi látogató, ahogy éppen a Riviéra tengerpartján száguld bele a világba. A GreenBox világítási munkáit a Balogh Lámpa Világítástechnika vállalatra bízták, akik megfelelő előkészület után láttak neki a feladat megvalósításához.
A munka első nekifutásra nem látszott bonyolultnak, mégis csupán a helyszíni szemlén derült ki, hogy a kivitelezéséhez lámpatartó szerkezet is szükséges, mivel a terem 12 méteres belmagasságához igényelt bevilágítást, ami homogén egyenletes fényt igényel, csak így lehetett megoldani. A cég munkatársai a következő napon már szerelték is az állványt és vele együtt a 4 db hatcsöves hidegfényű Balogh-lámpákat, aminek segítségével Bocz Bálint operatőr és a Balogh Lámpa munkatársai beállították a GreenBox bemutatókép demonstrációját, és ezzel a megrendelő teljes megelégedésére, határidőre megoldották a kívánt feladatot. ( - )